Tyraj albo zgiń!

#człowiek   #głupota   #myślenie   #nastawienie   #niewiedza   #samoświadomość   #smutek   #społeczeństwo   #złość   #życie  


13 stycznia, 2017
Udostępnij

W poradnikach przeczytasz: „bądź dla siebie najlepszym przyjacielem. Tylko Ty będziesz musiał wytrzymać ze sobą całe życie”. Trenerzy personalni motywują: „bądź najlepszą wersją siebie”. Przyjaciele poklepują: „będzie dobrze”. Podczas gdy Ty chcesz tylko w spokoju przeżywać swoją niedolę… Są pewne sposoby na jeszcze skuteczniejsze “tyranie siebie”. Sukces gwarantowany – będziesz czuł się najgorzej na świecie. Spróbujesz?

1. Nie pozwól sobie na popełnianie błędów! Podejmuj wyzwanie z przekonaniem, że już za pierwszym musisz wykonać je perfekcyjnie. Próbuj wszystkiego co przyniesie Ci los i po paru nieudanych próbach, utwierdzaj się w przekonaniu, że to nie jest dla Ciebie. Krytykuj się! Mów, że jesteś beznadziejny. W końcu nie rozumiesz tak prostych zagadnień jak… fizyka kwantowa. Ewentualnie, możesz w ogóle nie podejmować prób, twierdząc, że nie jesteś do tego stworzony. Generalnie nie jesteś do niczego stworzony… Jedyne co Ci wychodzi to popełnianie błędów. Rób nic!

2. Na pytanie przyjaciół o Twoje samopoczucie, zawsze odpowiadaj, że u Ciebie wszystko w porządku… Przeżywaj swoje niepowodzenia w samotności. A że jest ich tak dużo, to najlepiej nie wychodź z domu. W końcu kto chce się przyjaźnić z tak beznadziejnym człowiekiem? Każde spotkanie to suma porażek w których udowadniasz innym, że jesteś głupi. A jeśli masz już w ogóle jakichś przyjaciół to tylko z litości. Pamiętasz na wychowaniu fizycznym tego, którego nikt nie chciał wybrać do drużyny? Pewnie, że nie pamiętasz. Ale pewnie to byłeś Ty.

3. Wspominaj tylko porażki. Przypominaj sobie wszystkie sytuacje w których wykazałeś się niewiedzą i dlaczego podczas każdego spotkaniu znajomi się z Ciebie śmieją. Przypominaj sobie o wszystkich osobach, które Cię zostawiły i z którymi się już nie przyjaźnisz. Nie dziw się im. Mają rację. Ty też byś nie potrafił ze sobą dłużej wytrzymać. W sumie przecież nie umiesz ze sobą wytrzymać.

4. Nie pozwól sobie na wolniejsze dni. Nie zatrzymuj się nigdy. Tyraj ile możesz. Weekend nie jest od leżenia. W weekend trzeba posprzątać cały dom, umyć okna i odkurzyć pustynię. Chcesz obejrzeć jakąś głupią komedię romantyczną bądź posłuchać głupiej muzyki? Przypomnij sobie o tym jak mało wiesz i o tym, że nie znasz mapy świata. Ba, nawet nie wiesz gdzie leży San Escobar. Zatkało? Idź i się dowiedz.

5. Nie pozwól sobie na bycie smutnym, nie pozwól sobie na płacz i na żadną negatywną emocje. Musisz się tylko uśmiechać. Musisz być szczęśliwym. Silny. Każde potknięcie to Twoja życiowa porażka. Na pewno Cię niczego nie nauczy. Wielcy geniusze nigdy nie błądzili. Nie mieli czasu na smutek. Nie będziesz nigdy wielkim geniuszem. Jesteś tylko małym człowiekiem… Trzciną najsłabszą na wietrze.

girl-1712825_1920

6. Podczas nauki co chwilę powtarzaj sobie, że jesteś za głupi i na pewno nie zdasz. Na pewno egzaminator się na Ciebie uwziął i będziesz jedynym, który nie zda. Może przez głupotę wyrzucą Cię ze studiów. Zamartwiaj się do momentu aż nadejdzie dzień egzaminu. Wtedy możesz powiedzieć sobie, że potrafisz tylko marnować czas na głupoty.

7. Gdy usłyszysz (jakimś cudem) komplement na swój temat, zawsze wyjawiaj prawdę. Kłamstwo to grzech. Przecież wcale nie masz zalet. A ta osoba chce być tylko dla Ciebie miła. To na pewno z litości. Może od Ciebie chce czegoś w zamian? Nigdy nie ufaj ludziom. Szczególnie tym miłym! To ciche sku_wysyny.

8. Po każdej kłótni, obwiniaj siebie i tylko siebie. To jest Twoja wina, to Ty źle powiedziałeś. Nie masz prawa na posiadanie swojego zdania. Koniecznie musisz się zmienić.  Przeproś, że żyjesz. To więcej się nie powtórzy.

To tylko kilka propozycji, aby poczuć się gorzej. Polecam ten sposób myślenia przy każdej możliwej okazji… Gwarantuję nieprzespane noce, rozdrażnienie, chroniczny smutek. Może w końcu pojawi się najlepsza przyjaciółka – depresja. Będzie można zwalić na nią całe zło tego świata. Najlepiej przy tym pocieszać innych, wychwalać ich oraz zazdrościć im sukcesów. Dlaczego innym się udało, a Tobie nie?

A jeśli już to wszystko przeczytałeś i choć raz pomyślałeś o sobie w taki sposób czy mówiłeś do siebie te wszystkie negatywne słowa, to puknij się porządnie w głowę! Świat nie jest złożony z samych geniuszy. Natomiast wszystko złożone jest z ciężkiej pracy, determinacji i pozytywnego nastawienia. Uwierz, że nie doceniamy czegoś, jeśli przyszło łatwo. Po latach wspominamy tylko te chwile, które wzbudziły w nas najsilniejsze emocje – zarówno te negatywne i pozytywne. To od Ciebie zależy, których będzie więcej i jaką puentę wyniesiesz z każdej lekcji. Czy to czym się teraz przejmujesz za kilka lat będzie miało jakieś znaczenie? Wszystko siedzi w Twojej głowie! Uważaj na osoby, które mają negatywne nastawienie do świata. Sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. Bo obok wszechświata, tylko głupota jest nieskończona.

Nie musisz być dla siebie dobry. Ale pamiętaj, że świat też tego za Ciebie nie zrobi.

(Visited 156 times, 1 visits today)