Umysł jako najseksowniejsze narzędzie XXI wieku

#emocje   #ludzie   #miłość   #społeczeństwo   #wartości  


6 kwietnia, 2017
Udostępnij

Witamy w czasach, gdzie dobór drugiej połówki następuje w totalnie niesamowity sposób. Chcesz poznać kogoś interesującego? Wybór jest bardzo prosty, musisz zwrócić uwagę na dwa czynniki: wygląd oraz wygląd. Interesuję Cię coś więcej? Nie czyli prawidłowo. Zapraszamy dalej 🙂

Mam znajomą (taką prawdziwą, nie z tych historii, w których mówimy o sobie), która jest naprawdę bardzo ładną dziewczyną. I choć pewnie już kiedyś o niej pisałam to kolejne jej życiowe historię zmuszają mnie do ponownej refleksji. Inteligencja i to całkiem wysoka jak na ten wiek idzie w parze z pewnością siebie i wyrazistym charakterem. Lubi czytać, zna historię, a nawet potrafi się prawidłowo wysławiać. To taki typ kobiety i do tańca i do różańca. Ma pasję, cele i zdanie na każdy temat – właśnie w tym momencie pojawia się problem. Okazuję się, że większość populacji linii męskiej nie interesuje to jaka ona jest, bo wolą uwagę skupiać na innych aspektach.

Wartości, w których to każda dziewczyna żyje w myśl idei 90 – 60 – 90. W ciągu dnia mieszka na siłowni, a pozostałą część spędza w kuchni gotując dla swojego ukochanego. Nic innego nie robi, o niczym innym myśli – może za wyjątkiem planowania kolejnych zabiegów chirurgicznych. Wymagań za wielkich nie ma – model z dobrze prosperującą firmą, szybkim autem. Inteligencja schodzi na drugi plan, a oni tak sobie żyją obok siebie. Kurtyna.

Jak to jest i czemu tak się stało, że wygląd jest jedynym kryterium, które ma decydować o ludzkiej wartości? Czemu ludzie chcą pokazywać, że idą obok kogoś atrakcyjnego, a gdy wracają do domu świadomie patrzą w ekrany swoich telefonów. Przy zgaszonym świetle przypadkiem wychodzi na wierzch to, że nie mają o czym ze sobą rozmawiać. Mam też znajomego, z którym kiedyś miałam w zwyczaju debatować o tym na jakiej zasadzie dobierają się młodzi ludzi. Moje poglądy zawsze były usytuowane tuż obok inteligencji i zalet, a wszystko to miało wynikać z dobrego charakteru. Według niego argumentem numer jeden był wygląd właśnie. Jak nie trudno się domyślić przeważnie był sam, bo żadna dziewczyna nie spełniła kryterium pochodnych 10/10.

Oczywiście nie neguję tego, że idealnie jest wtedy, gdy ktoś nas przyciągnie wyglądem, a zatrzyma charakterem, bo wtedy rzeczywiście układ staje się idealny. Może czasem trzeba zrobić wyjątek i nie zastanawiać się, czy nasza druga połowa spodoba się znajomym i czy spodoba im się bardziej niż Megan Fox. Wiadomo, że jako kobieta kategorii idealna robi wrażenie na wszystkich (!), ale naprawdę myślicie, że ona nie ma mózgu, bo wystarczy jej to, że jest ładna? Moim nieskromnym zdaniem to inteligencja gwarantuje 100% sukcesu. Wspólne zainteresowania, pasje, cele – czyni ludzi wyjątkowymi.  Marzenia, które można spełniać wspólnie, są tymi, który będzie nam zazdrościło 99% społeczeństwa, a przecież o to Wam chodzi – o podziw?

Umiejętność rozmowy jest jedną z najbardziej pomijanych wartości w obecnych czasach. Nawet drodzy Panowie nie wiecie ile tracicie wychodząc z założenia, że “z inteligencją się nie prześpicie”. A wiecie, że każdy się kiedyś zestarzeje, czy właśnie zmieniłam Wasz światopogląd? Wszyscy ludzie mogą dokonać świadomego wyboru – czy chcą żyć w niewyraźnym świecie, czy naprawdę poznać czym jest szczęście. Z całego serca polecam to drugie 😉

(Visited 97 times, 1 visits today)